Biz Kimiz ? Çevre Politikamız Nedir ?


 

Biz Kimiz ?


SETCOM Grup 2005 yılından itibaren otomotiv sektöründe mobil multi medya sistemleri, araç kablosu dizaynı ve üretimi, mobil uydu anten sistemleri ve otomotiv sektöründeki uluslararası firmaların Türkiye temsilciliği ile hizmet sunmaktadır. Bünyesindeki Ar-Ge departmanı ile yenilikçi ürünler ve özel müşteri isteği ile sektörde farklı ve özgün ürünler tasarımı yapmaktadır.

Mobil multimedya sistemlerinde kullanılan monitör, (IP37-54, IP60-67) multi fonksiyonel terminal PC, araç içi ve dışı Analog/Digital kamera çeşitleri, kayıt sistemleri (DVR) ve özel müşteri istekleri doğrultusunda üretilen ürün portföyüne sahiptir.

İstanbul Yakuplu’da kablo konfeksiyon fabrikasında otomotiv sektöründe kullanılan her türlü enerji ve data kabloları yapılmaktadır. Bünyesinde bulunan teknik çizim ekibi ile müşterilerinden gelen örnekleme kablo tipleri, taslak çizimleri akım şemalarından kullanıcının ihtiyaç duyduğu kablo tesisat resimleri ayrı bir hizmet olarak sunulmaktadır.

Mobil uydu anten sistemleri ile otomotiv sektöründe kullanılan dome anten, GSM anten, GPRS anten, DVB-T anten, DVB-T receiver olmak üzere otomotiv sektörünün bu alandaki taleplerini karşılamaktadır.

SETCOM Grup portföyündeki tüm ürünler ISO-16750 test normlarına göre test edilerek sertifikalandırılmış olup, ayrıca SETCOM Grup ISO-9001, ISO-14001 sertifikalarına da sahiptir.

SETCOM Grup, müşteri odaklı çözümler, yüksek kalite standartları, özgün tasarımlar ile büyüme ve gelişimini sürdürmektedir.

ÇEVRE POLİTİKAMIZ

Setcom Tic. Ltd. Şti. olarak Beylikdüzü'nde bulunan fabrikamızdaki çevresel faaliyetlerimizi günden güne iyileştirerek doğal zenginliklerimizi korumayı temel anlayış edindik. 

Bu inançla ilkelerimiz, 

ÇEVRE YASA ve YÖNETMELİKLERİNE UYUM
Üretimin her aşamasında, çevre ile ilgili yerel ve ulusal yasa ve yönetmeliklere uyumu sağlamak, 

ÇEVRE KİRLİLİĞİNİN ÖNLENMESİ
Çevre kirliliğini kaynağında önlemeye yönelik faaliyetlerde bulunmak, bu amaçla yeni teknoloji ve yöntemlerin uygulanmasını sağlamak, 

KAYNAKLARIN ETKİN KULLANIMI
Elektrik, doğalgaz ve su gibi kaynakların kullanımında verimlilik ve tasarrufu arttırıcı çalışmalar yürütmek, 

ATIKLARIN YÖNETİMİ
Atıkları kaynağında azaltmak, oluşması engellenemeyen atıkların geri kazanılmasını, geri kazanılamayan atıkların çevre kirliliğine neden olmayan uygun yöntemler ile ortadan kalkmasını sağlamak, 

EĞİTİM ve İLETİŞİM
Çalışanlarımızın ve iletişimde bulunduğumuz müşteri ve bayilerimizin çevre bilincini arttırıcı çalışmalar yapmak, çevre alanında yaptığımız çalışmaları çalışanlarımız, müşteri ve bayilerimiz ile paylaşmak 

Bu ilkeler, çalışanlarımızın ve yönetimimizin plan ve hedeflerinin oluşturulmasında dikkate alınan en önemli unsurlardır.


 Vizyonumuz 

  Ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunan, topluma ve çevreye karşı sorumluluklarının bilincinde, sürdürülebilir gelişmeyi yaşam şekli yapan, teknoloji ve kalite açısından sektöründe lider bir kuruluş olarak hedefimiz müşterilerimize en yüksek faydayı sağlayacak ürün ve hizmetleri en iyi çözüm ortağı olarak sunmak ve sürekli müşteri memnuniyetini sağlamaktır. 

 Misyonumuz :

 Müşterilerimizi memnun etme yolunun, çalışanlarımızın mutluluğu ve memnuniyetinden geçtiğinin bilincinde olarak, çalışanlarımıza en iyi çalışma ortamını sağlamakta, sürekli gelişmeyi ve öğrenmeyi desteklemekteyiz. Maliyetlerimizi düşürmek, verimliliğimizi ve uzun vadeli karlılığımızı arttırmak, geleceğimizi güven altına almak, tedarikçilerimizle karşılıklı işbirliği ve güven içerisinde çalışarak sağlanabilir.
  
 Bu bağlamda amacımız bütün faaliyet sahalarında ve hizmet birimlerinde kalite bilincini sistematik ve düzenli bir şekilde sağlamak üzere Toplam Kalite Yönetimi 'ni yaşam şekli olarak benimsemek ve gereklerini yerine getirmektir.